امنیت

کشته شدن ۵ فرد ملکی در ننگرهار و هرات در انفجارات بم های بسته شده به موترسایکل

سلام تایمز

image

افغان ها بعد از انفجار بم بتاریخ ۲۸ حوت در جلال آباد یک مرد مجروح را کمک می کنند. [نورالله شیرزاده/ خبرگزاری فرانسه]

ننگرهار -- انفجارات بم های بسته شده بر موترسایکل ها در جلال آباد ولایت ننگرهار و نیز در ولسوالی شیندند ولایت هرات بعد از ظهر دوشنبه (۲۸ حوت) به کشته شدن کم از کم پنج فرد ملکی منجر شدند.

این دو انفجار به فاصله یک ساعت از یکدیگر روی داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، انفجار جلال آباد وقتی روی داد که حامیانگلبدین حکمتیار، یک قوماندان سابق جنگجویان در حال ترک یک تجمع سیاسی در یک ستدیوم فوتبال بودند.

حکمتیار که بعد از امضاء یک موافقتنامه صلح با حکومت افغانستان سال گذشته به روند صلح برگشت،‌ در این تجمع حضور داشت. اما هنوز روشن نیست که آیا حامیان او هدف این حمله بوده اند یا نه.

image

در یک عکس که بتاریخ ۲۸ حوت گرفته شده است، جمعیت در یک تجمع سیاسی در حمایت از گلبدین حکمتیار در جلال آباد، قبل از این که انفجار یک موترسایکل بم حامیان حکمتیار را در هنگام ترک زمین فوتبال هدف قرار داد، دیده می شوند. [دفتر مطبوعاتی ولایت ننگرهار]

عطالله خوگیانی، سخنگوی والی این ولایت گفت که مرگ چهار افغان و زخمی شدن ۱۰ تن دیگر به شمول دو طفل تایید شده است.

به گزارش طلوع نیوز، در یک رویداد جداگانه یک مقام رسمی در ولایت هرات گفت که در اثر یک انفجار در یک مارکیت مزدحم در بعدازظهر دوشنبه حد اقل یک کشته شد.

هنوز کسی مسؤولیت هیچ کدام از این حوادث را بر دوش نگرفته است.

در همین حال، نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله گفت که انفجار یک موتربم انتحاری در روز شنبه ۲۶ حوت که مسؤولیت اش را طالبان بر دوش گرفته اند، حد اقل جان دو فرد ملکی را در کابل گرفته است.

نصرت رحیمی، معاون سخنگوی وزارت داخله گفت که این بم گذار انتحاری مصروف راندن موتر اش بسمت دفتر شرکت امنیت جهانی جی۴اس بود. مگر «قبل از رسیدن به هدف خودش را منفجر کرد.»

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

0 دیدگاه
* نشان دهندۀ فیلد اجباری است شیوه نامۀ بیان دیدگاه ها 1500 کاراکتر باقی مانده است (حداکثر 1500 کاراکتر)