رسانه

داعش ویدیوهای اجسادی را که در جاده ها کشیده شده بودند، بر اپلیکیشن نوجوانان تیک توک نشر کردند

سلام تایمز و ای اف پی

حساب هایی در تیک توک، ویدیو هایی از اجساد را که در جاده ها کشیده شده بودند، منتشر کرد. در اینجا تصویری از ویدیوی داعش گرفته شده است که سال گذشته منتشر شده بود. [داعش]

حساب هایی در تیک توک، ویدیو هایی از اجساد را که در جاده ها کشیده شده بودند، منتشر کرد. در اینجا تصویری از ویدیوی داعش گرفته شده است که سال گذشته منتشر شده بود. [داعش]

یک کارمند شرکت تیک توک گفت، اپلیکیشن شبکه های اجتماعی تیک توک، حساب هایی را مسدود کرده است که در حال ارسال ویدیو های تبلیغاتی برای داعش بودند.

تیک توک، که متعلق به شرکت چینائی بایت دانس است، سال گذشته حدود ۵۰۰ میلیون کاربر در سطح جهان را ادعا کرد که آنرا به یکی از معروف ترین اپلیکیشن های اجتماعی تبدیل کرده است.

یک کارمند در تیک توک به ای اف پی گفت که این شرکت حدود ۱۰ حساب را به خاطر نشر کردن این ویدیو ها حذف کرده است.

به گفته وال استریت ژورنال، که برای نخستین بار این داستان را به روز دوشنبه (۳۰ میزان) گزارش داد، این ویدیوها اجسادی را در حال کشیدن در جاده ها و جنگجویان داعش را با اسلحه نشان می داد.

این ژورنال می گوید که این نشریه ها از حدود ۲۴ حساب بود که اداره استخباراتی رسانه های اجتماعی جهان (ستوری فل) آنها را شناسایی کرد.

این شرکت در اعلامیه ای که به ای اف پی ایمیل شده است، گفت، «محتوای تبلیغاتی سازمان های تروریستی هیچ جایی در تیک توک ندارند.»

پلتفورم تیک توک که به کاربران امکان ایجاد و اشتراک گذاری ویدیو های ۱۵ ثانیه ای را می دهد، به ویژه در میان نوجوانان معروف است.

داعش از بدو تأسیس تا کنون جوانان را مورد هدف قرار داده و تلاش کرده است تا با ایدئولوژی افراطی خود، آنها را تلقین کند و حتی شاخه خاصی از آنها را با مارک «شاگردان خلافت» مسمی کرد

این گروه تروریستی همچنین در تعدادی از ویدیو های خشن خود، جوانان را به نمایش گذاشته است.

به عنوان مثال، در ماه حمل، داعش یک ویدیوی ۲۵ دقیقه ای را منتشر کرد که در آن ده ها کودک در افغانستان نشان داده شده بودند، که بسیاری از آنها به زور استخدام و شستشوی مغزی می شدند، مسلح می شدند و پرچم داعش را به اهتزاز می آوردند.

کودکان دیگر دیده می شوند که مجبور به شرکت در آموزش اسلحه هستند و قواره جور میکنند، درحالیکه آنها برای صف آرائی مجبور شده اند.

در سال ۱۳۹۶، داعش ویدئویی را منتشر کرد که در آن پسران جوان -- یکی از آنها بیش از ۴ سال عمر نداشت – در حال شلیک کردن و سربریدن مردان بزرگسال بودند.

در ماه ثور، ریاست امنیت ملی شش عضو داعش را در کابل دستگیر کرد که وظیفه داشتند اجندای این گروه را ارتقاء دهند و اعضای جدیدی را در سایت های رسانه های اجتماعی جذب کنند.

اعضای دستگیر شده ۶۰ تا ۸۰ حساب رسانه های اجتماعی داشتند و کارشان تبلیغ ترویج داعش، تبلیغ علیه حکومت، تشدید اختلافات قومی و استخدام جوانان و محصلین برای داعش بود.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

1 دیدگاه

شیوه نامۀ بیان دیدگاه ها * نشان دهندۀ فیلد اجباری است 1500 / 1500

خوب، چیزیکه ما شاید بگوییم این است که خداوند همه ای ما را هدایت بکند.

پاسخ